Legendy 2020

Devátý rok po sobě si daly dostaveníčko v Precis aréně jankovské legendy. Tato akce organizovaná Františkem Kuklou má během letní přestávky své pevné místo a každý rok se jí účastní poměrně velké množství převážně starších členů SK Jankov. Součástí tohoto setkání bývá také exhibiční duel, kterého se díky absencím tradičních hráčů letos zúčastnilo méně fotbalistů než bývá zvykem, přesto se bylo na co dívat. Prestižní klání skončilo nerozhodným výsledkem 5:5, o vítězi nerozhodl ani penaltový rozstřel. A tak spokojeni i nespokojeni byli všichni :-)))

I přes již zmíněnou absenci několika tradičních členů se v Precis aréně sešlo přes třicet bývalých hráčů, funkcionářů, příznivců a přátel SK Jankov. A jako vždy musíme tuto akci hodnotit velice kladně, za což patří velké poděkování Františklu Kuklovi, coby organizátorovi a mentorovi této události.

Zelení versus Oranžoví. Exhibiční souboj těžko před úvodním hvizdem hledal favorita, ten se přesto začal velice brzy projevovat. A to i díky ostrému zákroku Petra Interholce na oporu zadních řad zelených Jana Jílka staršího, který pro vážné zranění musel už po dvou minutách hry hřiště opustit na nosítkách. To byla pro Zelené velmi krutá rána, která se záhy začala projevovat. Oranžoví chodili do děravé obrany a začali se i střelecky prosazovat. Výsledkem toho bylo vedení 3:0 a při pohledu na zdrcený tým Zelených by si málokdo vsadil na jejich zmrtvýchvstání. Jakousi naději na zvrat, potažmo alespoň srovnání a zdramatizování zápasu, dal krátce před koncem prvního poločasu snižující trefou Václav Jílek. Tentýž hráč krátce po změně stran svou druhou brankou snížil na rozdíl jediného gólu a Zeleným narostla křídla. Václav Jílek měl na kopačce hattrick, když Zelení dostali výhodu pokutového kopu, ale František Kukla v brance soupeře tygřím skokem vyrovnání zabránil. V Precis aréně byl přítomen i VAR, což se ukázalo jako důležitá věc při gólu nególu Petra Interholce. I přes protesty Zelených a většiny fanoušků na stadionu nakonec hlavní rozhodčí Lukáš Kotnauer branku po přezkoumání na videu uznal – 4:2. Přesto to Zelené nezlomilo a vrhli všechny síly do útoku. Na rozdíl jedné trefy snížil Zbyšek Vopátek a srovnat mohl po likvidačním faulu Ladislava Prennera na Radka Maxu sám faulovaný. Nutno podotknout, že zákrok měl být oceněn červenou kartou, ale tentokrát ke spravedlnosti nepomohl ani VAR. Otřesený Radek Maxa mířil z pokutového kopu pouze do tyče, srovnáno tedy nebylo. Oranžoví disponovali běhavějším týmem a to se potvrdilo zanedlouho, kdy po rychlém breaku skóroval dobře hrající Jaroslav Kotnauer – 5:3. Blížil se konec zápasu, jenže Zelení v úmorném vedru našli ještě poslední zbytky sil. Výsledkem toho bylo další snížení. Střelcem branky byl opět Václav Jílek, který tak ve dvaasedmdesáti letech zaznamenal hattrick! Úctyhodné! Díky ošetřování a přezkoumávání situací VARem velmi dobře pískající rozhodčí Lukáš Kotnauer nastavil druhý poločas o tři minuty a to se Oranžovým stalo osudným. V posledních vteřinách zápasu se pro individuální akci odhodlal Petr Maxa, prošel přes tři protihráče a ve finále ještě nasadil jesličky gólmanu Františku Kuklovi – 5:5. Nakonec spravedlivá remíza…

Rozhodnout měly pokutové kopy, ale ve fotbale je možné všechno, a tak ani tato dovednostní soutěž vítěze neměla. Penaltového rozstřelu se zúčastnili všichni hráči, na každé straně dva selhali, takže vítěze letošní legendy neměli. Nebo spíše vítězem byli všichni…

PS: Článek, prosím, berte s nadsázkou :-)))))

Druhou fází, mnohem důležitější než fotbal, je následné posezení všech Jankováků různých generací u jednoho stolu. Jedlo se, pilo se, zpívalo i vzpomínalo. Byl to velice povedený podvečer i večer, a tak nezbývá než si přát, aby se všichni zase sešli za rok, ve zdraví a třeba i v hojnějším počtu, při jubilejním desátém ročníku setkání Legend SK Jankov.

Oranžoví – Zelení 5:5 (3:1)

Branky: Interholc 2x, Kotnauer 2x, Klíma – Jílek V. 3x, Vopátek, Maxa P.

Penalty dali: Danovič, Interholc, Klíma, Kukla – Jílek J., Jílek V., Maxa P., Maxa R.

Penalty nedali: Kotnauer, Prenner – Brož, Vopátek

Diváci: 25

Rozhodčí: Lukáš Kotnauer

Sestavy:

Oranžoví: Danovič Josef, Interholc Petr, Klíma Jindřich, Kotnauer Jaroslav, Kukla František, Prenner Ladislav

Zelení: Brož Vítězslav, Jílek Jan starší, Jílek Václav, Maxa Petr, Maxa Radek, Vopátek Zbyšek